Witamy wszystkich odwiedzających   kategorię Protetyka.                                                            

      Tutaj dowiesz się o możliwościach technicznych pracowni protetycznej, której właścicielem jest  moja żona,  mgr technik dentystyczny Joanna Rozbicka, a także o tym jak wiele korzyści dla pacjenta daje bliska współpraca między  lekarzem dentystą, a technikiem dentystycznym.

       Naszym głównym atutem jest fakt, iż obydwie działalności znajdują się w tym samym lokalu. Dzięki temu komunikacja jest szybka i sprawna.Zaraz po pobraniu wycisków od pacjenta,  przekazujemy je do pracowni gdzie są bezpośrednio odlewane ze specjalnego gipsu. Na tym etapie szybkość jest bardzo istotna i wpływa na dokładność wykonywania wszelkich koron, mostów, czy protez, ponieważ po pewnym czasie wyciski tracą swoje właściwości (np. woda w nich zawarta wysycha) w sposób nieodwracalny, a efekt końcowy może być taki, że np. proteza nie będzie pasowała w ustach pacjenta.

       Kolejnym naszym atutem jest fakt, że  zmiany, korekty, a nawet naprawy protez są wykonywane na miejscu i „od ręki”. Daje to możliwość dobrania i dopasowania np. odpowiedniego koloru i kształtu zębów z porcelany czy innego materiału bez konieczności przedłużania terminów i  wydłużania oczekiwania pacjenta na efekt końcowy. 

 Pracownia posiada jedne z najnowocześniejszych urządzeń dostępnych na rynku:

 

 

 

Pełny system CAD/CAM firmy Degudent.                                                                                            

Jest to urządzenie składające się z laserowego skanera 3D oraz komputera,  na którym odbywa się wirtualne projektowanie koron czy mostów . Następnie urządzenie taką „wirtualną” koronę frezuje w tlenku cyrkonii (CERCONIE) lub innych materiałach. Dzięki naszemu systemowi wykonujemy  mosty na tzw. „ białym metalu” co daje lepszy efekt kosmetyczny,  lub tytanie, który jest bardzo lekki,  a przy tym bardzo wytrzymały i biokompatybilny ( organizm człowieka nie traktuje tytanu jako ciało obce).

To właśnie z tytanu wykonuje się np. protezy bioder.

 

 

- System E-max firmy Ivoclar Vivadent.                                                                                                

Jest nowoczesnym i innowacyjnym systemem, który umożliwia wykonanie wszystkich rodzajów uzupełnień protetycznych, począwszy od cienkich licówek i koron pełnoceramicznych, aż do 10-punktowego mostu na podbudowie cyrkonowej. E-max Press to  materiały o wyjątkowej estetyce i wytrzymałości mechanicznej, przeznaczone do tłoczenia.  To właśnie ten materiał nasi pacjenci najchętniej wybierają kiedy chcą poprawić estetykę swojego uśmiechu. W skład systemu IPS e.max wchodzi szereg różnych materiałów o ogromnym wachlarzu możliwości, dlatego spełnia on oczekiwania w każdym indywidualnym przypadku.

 

 

 

Odlewnia indukcyjna HEXACAST.                                                                                                   

Jest to urządzenie służące do odlewania wszystkich metali nieszlachetnych i szlachetnych jak np. złoto. Topi metal za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Potrzebną energię wytwarza generator indukcyjny o częstotliwości 110 kHz, który w całości zbudowany jest z półprzewodników i dlatego jest niezawodny w eksploatacji. Generator jest chłodzony wodą. Dzięki temu urządzeniu wykonywane są dokładne i precyzyjne odlewy, wykorzystywane w tworzeniu mostów metalowych licowanych ceramiką, wkładów korzeniowych, czy też protez szkieletowych( cenionych przez pacjentów za to, że tylko częściowo przykrywają podniebienie metalowym łącznikiem umożliwiając tym samym wrażenia smakowe podczas spożywania posiłków, co w przypadku zwykłych protez akrylowych jest prawie niemożliwe).

           

         Poza tym, że staramy się iść z duchem czasu i inwestować w rozwój technologiczny pracowni protetycznej i gabinetu dentystycznego, naszym głównym celem jest zadowolenie pacjenta, który zawsze może skorzystać z fachowej konsultacji protetycznej.Zawsze staramy się aby pacjent miał co najmniej dwie możliwości wyboru między proponowanymi uzupełnieniami protetycznymi. Nie tylko ze względu na możliwości finansowe. Ważne jest aby pacjent w pełni świadomie podjął decyzję co jest dla niego najlepsze i najbardziej korzystne.

       To właśnie ta pierwsza wizyta konsultacyjna może okazać się najdłuższym etapem leczenia, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą.